Відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


16 березня 2016 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU”.

Захід відкрив президент Національної академії Юрій Ковбасюк та директор Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні Хольгер Тауш.

DSC05651

Керівники проекту зі Швейцарської та української сторін Рольф Голлоб, співголова Центру міжнародних освітніх проектів Цюріхського педагогічного університету (Швейцарія), та Наталія Протасова, завідувач кафедри управління освітою Національної академії, розповіли про результати впровадження проекту в 2014-2016 роках та плани щодо його подальшої реалізації.

Головні експерти компонентів проекту «Директори шкіл» та «Учителі» Наталія Клокар та Любов Задорожна розповіли про досягнення проекту в Київській та Одеській областях. Всього за період з вересня 2014 року по березень 2016 року в цих двох пілотних регіонах вдалося підготувати 40 майстер-тренерів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини. В регіональних інститутах підвищення кваліфікації педагогічних кадрів в рамках модулів і професійних програм майстер-тренерами були підготовлені більше 5300 освітян. Упродовж наступних років за впровадженими в навчальні програми інститутів програмами з ОДГ/ОПЛ матимуть змогу підвищувати кваліфікацію всі категорії педагогічних працівників і керівників освіти Київської та Одеської областей.

Index

Головний експерт проекту з компоненту «Державні службовці», професор кафедри управління освітою Національної академії Людмила Паращенко розповіла про здобутки з впровадження компоненту «Державні службовці». З вересня 2014 року по грудень 2015 року командою проекту були проведені 9 триденних семінарів-тренінгів для трьох груп учасників з формування громадянських компетентностей у державних службовців та працівників місцевого самоврядування. За результатами тренінгів підготовлено 64 майстер-тренерів з 23 областей України, яким впродовж останніх шести місяців у рамках навчальних модулів з підвищення кваліфікації вдалося підготувати більше 5 тис. державних службовців і працівників місцевого самоврядування.

Члени Ради проекту обговорили стратегію подальшої реалізації проекту в Україні, визначили пріоритетні напрями та перспективи впровадження демократичної освіти.

Зокрема, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства України з питань державної служби Марина Канавець, підкреслила актуальність зазначеного проекту в контексті Указу Президента України про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, підписаного у лютому 2016 року. «Модернізація державного управління та державної служби на основі демократичних цінностей і принципів ефективного врядування – важлива складова ефективних змін в Україні» – зазначила М. Канавець. Під час дискусії, вона наголосила на важливості створення передумов реформування державної служби, однією з яких є підвищення професіоналізму і компетентностей державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.

Ірина Пантелейчук, завідувач сектором духовного розвитку департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України, підкреслила особливе значення проекту, як складової реформи державного управління та реформи системи освіти.

Ольга Кононенко, начальник відділу планування та зв’язків з громадськими об’єднаннями Управління зв’язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра освіти і науки України зазначила, що результати проекту сприятимуть інтеграції національної системи освіти до європейського та світового освітнього простору та підкреслила необхідність поширення досвіду Київської та Одеської областей на всі регіони України.

Результати впровадження проекту в 2014-2016 роках було визнано успішними. В ході засідання членами Ради були окреслені стратегічні перспективи розвитку ОДГ/ОПЛ в Україні на подальші роки.

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


Напишіть відгук