Семінар-тренінг з підготовки тренерів для вчителів та керівників шкіл з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


21-23 травня 2015 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів відбувся завершальний модуль семінару-тренінгу з підготовки тренерів для вчителів та керівників шкіл з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Навчання тривало з вересня 2014 року по травень 2015 року. Протягом 144 навчальних години (72 годин очного та 72 годин дистанційного навчання) учасники опрацювали три змістових модулі:

  • освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини в Україні;
  • основи викладання курсу ОДГ/ОПЛ для учителів та керівників шкіл;
  • технології формування громадянських компетентностей в системі післядипломної освіти учителів та керівників шкіл.

Учасники семінару-тренінгу успішно розробили навчальні програми для підготовки учителів та директорів шкіл з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Пілотне впровадження програм розпочнеться вже у вересні 2015 року.

З учасниками працювала команда експертів проекту, як зі Швейцарії, так і з України, у складі керівника проекту в Швейцарії та головного експерта проекту професора Рольфа Голлоба (співголови Центру міжнародних проектів в освіті Цюріхського педагогічного університету); Любові Задорожної, кандидата філософських наук, заступника директора з науково-методичної та навчальної роботи,; Оксани Левчишеної, завідувачки кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти, кандидата історичних наук; Мартина Лейтарда, доцента, викладача Цюріхського педагогічного університету та головного експерта проекту; та Олени Притульської, старшого викладача кафедри психолого-педагогічної та суспільно-гуманітарної освіти.

Участь в роботі семінару та оцінці напрацювань учасників взяли Наталія Протасова, доктор педагогічних наук, професор, керівник швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» та завідувач кафедри Національної академії державного управління при Президентові України та Валентина Полторак, менеджер і експерт зі змісту та стратегії проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» в Україні.

Особливий інтерес учасник викликала лекція кандидата наук з державного управління, доцента кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України та експерта проекту Юлії Молчанової «Соціально-психологічні особливості освіти дорослих».

По завершенню навчання в проекті учасники семінару-тренінгу отримали свідоцтва, які засвідчують право на викладання курсу з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини для учителів й керівників шкіл.

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


Напишіть відгук