Стартувала всеукраїнська програма «Формування громадянських компетентностей державних службовців»

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


20 березня в Національному агентстві України з питань державної служби стартувала всеукраїнська програма «Формування громадянських компетентностей державних службовців» для керівників і викладачів магістерських програм, що готують фахівців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Тренінги проводяться в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», що впроваджується в Україні за підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації.

dsc_0003

У своєму вітальному слові до учасників першого модулю програми  Марина Канавець, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Національного агентства з питань державної служби України, зазначила, що у 2017 році участь в тренінгах з підготовки майстер-тренерів візьмуть понад 100 учасників з 50 профільних ВУЗів України. За результатами програми у всіх вищих навчальних закладах, які беруть в ній участь, передбачена розробка і впровадження модулів з ОДГ/ОПЛ та наскрізне впровадження методик і підходів проекту в навчальний процес.

Керівник швейцарсько-українського проекту DOCCU в Україні Наталія Протасова зазначила, що програми семінарів-тренінгів розроблені з урахуванням основних положень Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства і освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) та спрямовані на підтримку реформи державної служби та реформи системи освіти в Україні.

Швейцарську сторону представляла Д-р Іріс Хенселер (Dr. Iris Henseler), експерт швейцарсько-українського проекту DOCCU, тренер та консультант з питань організації Ради проректорату з підвищення кваліфікації та досліджень Цюріхського педагогічного університету.

Упродовж трьох днів тренінгу українські та швейцарські експерти Іріс Хенселер, Людмила Паращенко, Юлія Молчанова та Лариса Жабенко проведуть тренінги з освіти для демократичного громадянства і демократичного врядування. Окрім того, досвідом в сфері розвитку громадянських компетентностей поділяться фахівці-практики з Адміністрації Президента України та Національної академії державного управління при Президентові України.

Довідково: Проект DOCCU спрямовано на розбудову громадянського суспільства в Україні задля посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ; реалізації принципів належного врядування шляхом поширення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) серед державних службовців; створення і впровадження навчального курсу з ОДГ/ОПЛ в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях; а також посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.

 

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


Напишіть відгук