Актуальні питання розвитку освіти в Луганській області


5 серпня 2020 року відбулась регіональна стратегічна сесія «Актуальні питання розвитку освіти в Луганській області», організована Швейцарсько-українським проєктом DECIDE у співпраці з Луганською обласною державною адміністрацією.
У Сесії взяли участь представники Департаменту освіти і науки Луганської ОДА, експерти Проєкту DECIDE, представники Державної служби якості освіти України, керівники місцевих органів влади, керівники управлінь/відділів освіти територіальних громад Луганщини.

Наталія Протасова, директорка проєкту DECIDE: «Проєкт DECIDE спрямований на підтримку двох реформ – реформи освіти та децентралізації. Сьогодні завдання полягають у визначенні кроків, інструментів і механізмів удосконалення управління освітою в умовах децентралізації. Наші питання пов’язані зі стратегічним плануванням, з переданням повноважень управління освітою на локальний рівень з регіонального. Цілком очевидно, що напрями діяльності будь-якого управлінця будуть пов’язані з плануванням розвитку. Саме тому ми разом обговоримо питання, пов’язані зі стратегічним плануванням розвитку освіти Луганської області та інструментів його здійснення».

«Проєкт DECIDE ставить перед собою амбітне завдання – допомогти регіонам-партнерам комплексно розвивати управління освітою. Світова практика доводить, що управління без стратегії не є ефективним, особливо у сфері освіти, де фактичні результати реформ можна отримати не раніше ніж через 10 років. Тому нашим першим кроком у співпраці з регіонами щодо розвитку системи освіти є розробка чіткий план дій та бачення стратегічної перспективи», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.

Євген Хриков, завідувач кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»: «Головний критерій розвитку освіти – це реалізація потенціалу людини, різноманітність, доступність та якість освіти. Готовність вчителів та керівників освітніх закладів, управлінців до реалізації стратегії. А це – головна проблема, бо розробити стратегію не важко. Проблеми виникають вже з її реалізацією». Коновалова Валентина, начальник відділу освіти Станично-Луганської районної державної адміністрації, додала: «Хочу зазначити, що треба до критеріїв віднести рівень компетентності учнів до реалізації отриманих знань, умінь та навичок в подальшому житті, розвиток їх соціальних компетентностей. І у цьому напрямі школі потрібна допомога. Перш за все від засновників, від громади».

Під час заходу було проведено бліцопитування «Розвиток освіти», де учасники відповіли, що вони готові долучитись до розвитку освіти. Також учасникам також було запропоновано долучитись до визначення критеріїв розвитку освіти.