Члени Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU» обговорили напрями його реалізації у 2017-2018 роках


10 березня 2017 року в Національному агентстві України з питань державної служби відбулось засідання Ради швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

З вітальним словом до учасників звернулись Костянтин Ващенко, голова Національного агентства України з питань державної служби, Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Марина Білинська, віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України та Володимир Луговий, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України.

Костянтин Ващенко зауважив: «Формування громадянських компетентностей державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування є важливою передумовою успішної реалізації реформ в Україні. У рамках впровадження закону Про державну службу Національне агентство широко сприяє утвердженню принципів проекту та його реалізаціїв системі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та представників ОМС. Навчання в рамках модулів з розвитку громадянських компетентностей вже пройшли понад 13000 слухачів. Нашим наступним спільним кроком стане національне впровадження проекту в систему підготовки магістрів у галузі публічного адміністрування».

«Проект DOCCU має особливе значення в контексті підтримки реформи державної служби та реформи освіти в Україні. В цілому він спрямований на посилення громадянського суспільства через поглиблення співпраці між владою, громадою та освітою. Однак, особливо важливим є те, що діяльність спрямована на виховання нового покоління відповідальних та активних громадян демократичної України», – зазначив Хольгер Тауш.

Активну участь в обговоренні напрямів подальшого впровадження проекту взяли члени ради: завідувач сектором духовного розвитку департаменту освіти, науки і духовного розвитку Адміністрації Президента України Ірина Пантелейчук, директор Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Марина Канавець та Євген Красняков, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Раїса Євтушенко, Національний координатор з ОДГ/ОПЛ в Раді Європи, представник Міністерства освіти і науки України в Раді проекту, відзначила важливу роль громадянських компетентностей як складової Концепції нової української школи. «Розвиток громадянських компетентностей як наскрізного елементу шкільної освіти включатиме отримання учнями знань, умінь та цінностей, необхідних для життя в сучасному громадянському суспільстві, – зазначила Р. Євтушенко. – За участь в розробці проекту Концепції ми вдячні експертам проекту DOCCU, зокрема проф. Рольфу Голлобу».

Керівник проекту в Україні Наталія Протасова розповіла про напрями та перспективи впровадження проекту в Україні в 2017-2018 роках. «Проект у наступні 2 роки значно розширить свою роботу в регіонах. З 2016 року до Київської та Одеської областей приєднались ще шість: Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Львівська, Івано-Франківська, а також Луганська області. Протягом цього етапу проекту навчання в партнерських регіонах пройдуть понад 25 тисяч освітян. Близько 24 тисяч державних службовців та представників ОМС підвищать рівень своєї обізнаності в рамках модулів з розвитку громадянських компетентностей. Щоб реалізувати ці амбітні цілі команду проекту чекає кропітка праця, але я впевнена, що нашими спільними зусиллями вона буде виконана на благо розвитку громадянського суспільства в Україні», – зауважила Наталія Протасова.

Про підсумки першого етапу та плани впровадження другого етапу в нових партнерських регіонах розповіли головні експерти компонентів «Директори шкіл» та «Учителі» Наталія Клокар та Любов Задорожна. Юлія Молчанова, експерт проекту з компоненту «Державні службовці», окреслила здобутки та плани з впровадження компоненту.

Члени Ради проекту обговорили стратегію подальшої реалізації проекту в Україні, визначили пріоритетні напрями та перспективи.