Семінар-тренінг «Формування громадянських компетентностей у державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування – Блок 3»

З 2 по 4 березня 2015 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбувся завершальний блок першого всеукраїнського семінару-тренінгу з підготовки тренерів для державних службовців і посадовців органів місцевого самоврядування з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ). Навчання проведено в рамках впровадження швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU).

Третій блок семінару-тренінгу був присвячений технологіям формування громадянських компетентностей у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Наскрізною темою для обговорення протягом всіх трьох днів тренінгу стали технології навчання ОДГ/ОПЛ, завдання і ключові питання визначення цілей та відбору навчального матеріалу. Також учасники обговорювали професійні компетентності, необхідні тренерам для викладання відповідного курсу.

У ході семінару відбулися презентації власних портфоліо тренера для підготовки державних службовців з ОДГ/ОПЛ та розроблені плани тренінгових програм з розвитку громадянських компетентностей. Означені навчальні курси з ОДГ/ОПЛ у найближчі пів року будуть впроваджені в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Протягом трьох днів семінару українські та швейцарські експерти Айріс Хенселер Штірлін, Людмила Паращенко, Юлія Молчанова та Мар’яна Орлів разом з учасниками активно працювали над завданнями семінару.

В цілому програма курсу з підготовки тренерів з ОДГ/ОПЛ складалась зі 108 годин очного та дистанційного навчання, яке тривало з вересня 2014 року по березень 2015 року. У навчанні взяли участь викладачі та працівники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також викладачі Національної академії. Навчання пройшли 20 учасників з 11 регіонів України: Херсонської, Київської, Івано-Франківської, Волинської, Кіровоградської, Чернівецької, Дніпропетровської, Харківської, Чернігівської, Полтавської областей та міста Києва.

Команда швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (DOCCU) щиро вітає першу групу тренерів з ОДГ/ОПЛ із завершенням навчального курсу та бажає їм успіху на ниві впровадження освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини!

У 2015 році діяльність за проектом передбачає навчання на семінарах-тренінгах 40 нових тренерів з ОДГ/ОПЛ для державних службовців, а також безпосереднє впровадження курсу з ОДГ/ОПЛ у систему підготовки державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування в України.

Довідково: Проект DOCCU спрямовано на розбудову громадянського суспільства в Україні задля посилення місцевого самоврядування за допомогою підтримки демократичних освітніх установ; реалізації принципів належного врядування шляхом поширення освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) серед державних службовців; створення і впровадження навчального курсу з ОДГ/ОПЛ в освітні програми для підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування на національному та регіональному рівнях; та посилення національної дискусії щодо демократичного громадянства на основі Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.

Переглянути більше новин