Керівники пілотних шкіл Одеської області завершили курс навчання з демократичного врядування

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


28-29 березня на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів у рамках проекту DOCCU відбувся другий модуль семінару-тренінгу для 60 керівників пілотних шкіл області.

IMG 20160330 141426

Основне завдання семінару – сприяти системним змінам у суспільстві через демократизацію шкільного врядування та активізацію участі молоді в житті школи та місцевої громади.

Під час роботи тренінгу було розглянуто шляхи посилення демократичного самоврядування в школі. Учасники долучились до проектування навчання на засадах освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ).

Керівники шкіл обговорювали особливості керування школою на демократичних засадах через активне залучення до процесу прийняття рішень педагогічного колективу, учнів, батьків та місцевої громади. Учасники семінару вчилися визначати та аналізувати власні досягнення, складали плани дій щодо демократизації школи, а також розробляли «дорожню карту» із запровадження нових, прогресивних технологій навчання, які нестимуть не тільки теоретичний, а й практичний зміст в освіту. Під час тренінгу керівники шкіл регіону долучилися до розробки ефективних механізмів взаємодії школи з громадськими об’єднаннями та місцевою владою. Ця співпраця покликана стимулювати упровадження громадянських ініціатив й дасть можливість реформувати владу на місцевому рівні.

Навчання поводили директори, викладачі та методисти ООІУВ, які отримали міжнародні сертифікати тренерів: Олександр Виходець, Світлана  Воронова, Ігор Макан, Ірина Болгаріна, Надія Гузик, Денис Левчишен, Марія Гриньова, Марія Пінті. Науково-методичний супровід забезпечували головний експерт проекту в Одеській області Любов Задорожна та експерти проекту Оксана Левчишена й Олена Чабан.

Команда проекту DOCCU бажає учасникам тренінгів успіхів на шляху
розбудови демократичної школи в Україні!

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki