Крок за кроком до демократичного врядування в школах


22 червня 2017 року для керівників районних та міських методичних об’єднань класних керівників у Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти проведено семінар-тренінг з розвитку громадянських компетентностей (І сесія). Захід проводився в рамках проекту DOCCU.

Тренери проекту Оксана Фляк та Оксана Риндич підкреслили, що одним із важливих завдань сьогодення, які стоять перед педагогами, є розвиток демократичного врядування, яке спрямоване на формування демократичної культури як основи розвитку громадянського суспільства через реалізацію демократичних принципів у всіх аспектах шкільного життя. Посприяти успішній соціалізації учнів може лише умотивований вчитель, який розвивається професійно, який, окрім навчальної, розвиваючої та виховної функцій, готовий виконувати громадсько-педагогічну.

Під час проведення тренінгу, шляхом залучення учасників до активних та інтерактивних тренінгових вправ, розглянуто питання демократичного врядування в навчальних закладах, стилів управління школою, нової ролі педагога в умовах модернізації та демократизації освітньої галузі, формування громадянської компетентності учасників навчально-виховного процесу.

«Вчитель виконує роль тренера, замість звичної ролі лектора чи екзаменатора. Його роль варіюється від безпосередньої дії в класній кімнаті до ретельної підготовки, супроводження та спостереження, і така тенденція організації навчання в наш час зростає», – зазначила Оксана Риндич.

Інтерактивні вправи допомогли слухачам глибше осмислити права людини і громадянина, відпрацювати навички демократичного стилю спілкування і лідерства.