Медіа-експедиція до Івано-Франківщини: учні, які не бояться змінювати життя в громаді

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


На Івано-Франківщині в рамках проекту DOCCU 18 вересня відбулась медіа-експедиція «Учні, які не бояться змінювати життя в громаді». Учасники заходу та ЗМІ ознайомилися з найкращими освітніми практиками області.

В рамках заходу відбувся прес-брифінг «Досвід впровадження громадянських компетентностей у школах Івано-Франківщини». Далі учасники медіа-експедиції вирушили до Тисмениці, де ознайомилися з учнівськими ініціативами, які змінюють життя в місті.

Для того, щоб дати дітям не лише знання, а й уміння їх застосовувати, освітяни Івано-Франківщини доповнили навчання корисними проектами, які краще готують дітей до дорослого життя. Частина проектів направлена на професійну підготовку, інші ж навчають бути чуйними, активними та відповідальними.

У Тисменицькій школі діє свій парламент з президентом, прем’єр-міністром та міністрами. Школярі ініціювали акції «Стоп булінг», «Не поспішай, збережи життя!», благодійні проекти, флешмоби. Наприклад, створили білборд на дорозі, щоб застерегти водіїв не перевищувати швидкість. Працює благодійна дитяча організація Мальтійської молоді, які реалізують такі потужні проекти як приятельський бал для людей з особливими потребами або розвиток добровільної медичної служби в Україні. Багато років в школі працює дитяча інформаційна ліга «Сузір’я». Сюжети юних журналістів про космос отримали багато нагород. Національна Рада телебачення та радіомовлення надала школярам 30 хв на день в ефірі місцевого телеканалу «Тисмениця».

«Жоден серйозний захід не плануємо без залучення дітей. Вони самі ініціюють акції та ярмарки. Залучені кошти спрямовуємо на доброчинні цілі, акції милосердя. Для мене думка учнів не менш важлива, ніж думка вчителя, бо це майбутні громадяни, які понесуть у світ знання, які отримають у стінах школи», – зазначила директор школи Марія Люта.

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki