Партнерство – складова демократичних перетворень в освіті


20 червня 2017 року на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено засідання обласної творчої групи керівників спеціалізованих загальноосвітніх навчальних закладів з проблеми «Партнерство – складова державно-громадського управління».

Світлана Клімковська, майстер-тренер проекту DOCCU, зауважила: «Демократія будується на партнерстві. Тому для освітян області важливо активно сприяти створенню середовища, у якому пріоритетом є верховенство права, яке не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори».

Члени творчої групи розглядали партнерство учасників навчально-виховного процесу в навчальному закладі як неодмінну складову демократичних перетворень в освіті, напрацьовували алгоритм впровадження нового державно-громадського управління в загальноосвітніх навчальних закладах.

«Навчання має базуватись як на вивченні актуальних проблем через розуміння історичних систем, критичне мислення і набуття навичок, так і через передачу знань, спільну роботу і партнерство, а не ізольовану професійну підготовку, що залежить від керівних органів», – зазначила Ольга Нижник, майстер-тренер проекту DOCCU.