Педагоги-організатори та лідери учнівського самоврядування шкіл Одеської області відвідали перше заняття Школи громадянської партиципації дорослих та молоді «Усі в дії!»


29 вересня відбулося перше заняття Школи громадянської партиципації дорослих та молоді «Усі в дії!» для педагогів-організаторів та лідерів учнівського самоврядування групи шкіл Одеської області, учасниць проекту DOCCU.

З привітальним словом до учасників звернулася Світлана Шеремет, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної освіти Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, котра зазначила, що в контексті реалізації Нової української школи, організація умов для наскрізного процесу виховання є одним із провідних завдань кожної школи задля формування випускника-патріота з активною позицією. І Школа громадянської партиципації має на меті посприяти активізації молодіжної громадянської партиципації в діяльності учнівського самоврядування як чинника формування компетентностей для демократичного громадянства.

Під час першого практикуму Олена Котенко, майстер-тренер проекту DOCCU, опрацювала з учасниками поняття «участі» та роль школи у розвитку та становленні особистості.

Наступні практичні блоки були спрямовані на розкриття таких тем, як «Відповідальне громадянство», «Громадянська партиципація», «Компетентності для демократичного громадянства», «Школа як осередок демократії» та «Учнівське самоврядування в дії». З учасниками працювала Марія Гриньова, майстер-тренер проекту DOCCU, котра зазначила, що акумульовані технології роботи учнівського самоврядування в ході участі в Школі дозволять вирішувати актуальні проблеми навчального закладу щодо розвитку громадянської партиципації та формування компетентностей для демократичного громадянства.