На Харківщині пройшли навчання дітей з мінної безпеки
- nsydorenko0
- 3 квіт.
- Читати 2 хв
Знання про небезпеку мін та інших вибухонебезпечних залишків війни можуть врятувати життя. Навіть якщо ви раніше вивчали правила поведінки на замінованій території, або ж алгоритми дій у разі виявлення боєприпасів та інших вибухонебезпечних предметів, ніколи не завадить освіжити свої знання та вміння.
Так, у рамках проєкту «Підвищення рівня безпечної освіти для дітей та підлітків, які постраждали від війни, у Сумській, Харківській та Донецькій областях України» фахівці Данської ради у справах біженців (DRC) провели заняття з мінної безпеки на Харківщині: у Сахновщинській громаді та Златопільській громаді.

Учні та учениці дізналися:
- Як розпізнавати різні типи мін, гранат та інших вибухових пристроїв.
- Як діяти, якщо ви виявили підозрілі предмети, наголошуючи на тому, що їх не можна торкатися або переміщувати.
А ще діти та підлітки дізнавалися про території з підвищеним ризиком мінної небезпеки та про попереджувальні знаки.
І, найважливіше, - отримали інструкції щодо того, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів та куди необхідно звертатись.
Заняття пройшли конструктивно та дружньо, а отримані знання допоможуть учням підвищити рівень відповідальності за власну безпеку та безпеку оточення.
«Було дуже цікаво! Я не знала, що небезпечні предмети можуть виглядати так звично», — поділилася своїми враженнями учениця п'ятого класу Златопільського ліцею №6 Вікторія.
Семикласник цього ж закладу Дмитро додав: «Тепер я точно знаю, що робити, якщо раптом побачу щось підозріле».
На завершення всі учасники отримали символічні сувеніри: браслети, зошити та закладки з правилами мінної безпеки. Ці корисні подарунки допоможуть школярам краще запам’ятати важливу інформацію.
Принагідно нагадуємо і вам. Якщо бачите міну чи боєприпас:
- не чіпайте,
- не підходьте,
- телефонуйте 101.
Така допомога надається у співпраці з Данською радою у справах біженців / DRC завдяки підтримці Данського агентства міжнародного розвитку та Гуманітарного фонду для України.

Нагадаємо, що проєкт «Підвищення рівня безпечної освіти для дітей та підлітків, які постраждали від війни, у Сумській, Харківській та Донецькій областях України» реалізує ГО DOCCU завдяки Міжнародній гуманітарній організації Plan International за фінансової підтримки ЄС в межах програми Європейської комісії з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги (ECHO) EU Civil Protection & Humanitarian Aid
Пов'язані пости
Дивитися всіГромадська організація «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» (ГО «ДОККУ») в межах напряму “Підтримка реформи професійної...