top of page

На Київщині пройшло громадське обговорення реформи профільної середньої освіти

П’яте обговорення реформи профільної середньої освіти відбулося 18 червня на Київщині. Захід організовано Міністерством освіти і науки України спільно з Київською обласною державною адміністрацією у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE.


Зустріч зібрала понад 150 учасників, серед яких представники МОН, ОВА, обласної ради, голови громад та керівники відділів освіти.


Позиція громад та їхня участь є ключовими у впровадженні реформи. Саме громади як засновники закладів освіти будуть ухвалювати важливі рішення щодо формування мережі закладів старшої школи. Тому важливо врахувати особливості кожної громади Київської області та демографічну ситуацію.


Учасники зустрічі поділилися баченням щодо цілей реформи, обговорили етапи її впровадження. Також у фокусі дискусії були питання засновників академічних ліцеїв, умов співробітництва територіальних громад та моделей їх фінансування.


Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України, зауважив, що реформа стосується насамперед громад, адже для них найбільш актуальним є збереження людського капіталу. А успішним майбутнє буде в громади, де учні завдяки якіснішій освіті зможуть зробити більше для її розвитку.


Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE, розповіла про зміст та результати розробки Стратегії реформи, підсумувала результати аналітичного етапу її розроблення, до якого було залучено понад 400 експертів. Вона наголосила на важливості створення діалогової платформи, щоб позиція громад була врахована при плануванні та реалізації реформи.


Мета реформи — забезпечити якісну та доступну освіту для всіх дітей, створити можливості для їхнього розвитку і самореалізації, зберегти людський капітал та підтримати післявоєнну відбудову України.


Учасників дискусії озвучували питання щодо фінансування профільної середньої освіти, моделі співробітництва громад щодо утримання закладів освіти, підготовки педагогічних працівників.


Найближчі кроки — внесення змін до нормативно-правових актів за результатами моделювання мережі та громадських обговорень. Для цього і відбуваються обговорення — щоб спершу почути думку громад та розробити нормативну базу відповідно до інтересів громад.


Наступні обговорення відбудуться в Одесі 27 та 28 червня для громад Одеської та Миколаївської областей.



***

Проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.


Останні публікації

bottom of page