top of page
Пошук

Партнерство освіти, бізнесу та влади. Як та навіщо налагоджувати?

  • vshmatova123
  • 23 жовт. 2024 р.
  • Читати 1 хв

Як налагоджувати співпрацю між владою, освітою та бізнесом? Чи допоможе комплексний підхід до розвитку системи карʼєрного супроводу учнів подолати дефіцит кваліфікованих робітників? Ці та інші питання обговорювали на форумі у Львові, що організований проєктом DECIDE у партнерстві з Міністерством освіти і науки України.


На форумі «Співпраці освіти, бізнесу та влади: місія (не)здійсненна?» говорили про реформу профтехосвіти, ситуацію на ринку праці та новий напрям «DECIDE: ПРОФТЕХ» щодо підготовки кар’єрних радників, створення профорієнтаційних хабів.


«УП.Життя» опублікувала статтю з аналітикою від заступника міністра освіти і науки Дмитра Завгороднього щодо того, які основні фокуси реформи професійної освіти.


Менеджерка Швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак розповіла про те, як саме розбудовувати профорієнтацію учнів з фокусом на робітничі професії та як залучити владу і бізнес до розвитку профорієнтації задля розвитку громад й областей?


Експерт з питань ринку праці Геннадій Русанов окреслив ситуацію на ринку праці та роль професійної освіти у відновленні економіки.


Нагадаємо, що Швейцарсько-український проєкт DECIDE є партнером Міністерства освіти і науки України у пілотуванні нових підходів до функціонування системи професійної освіти в межах нового напряму — «DECIDE: ПРОФТЕХ». Він охоплює шість областей: Львівську, Івано-Франківську, Чернігівську, Київську, Полтавську та Одеську.


Що ж унікального в «DECIDE: ПРОФТЕХ»? В межах напряму наразі пілотують моделі співробітництва 5 інституцій: ОВА, громад, бізнесу, закладів професійної освіти та шкіл. Мета цієї співпраці — об'єднати зусилля всіх сторін для того, щоб допомогти учням обрати майбутню професію.


Вже зараз у громадах-партнерах розпочали свою роботу координатори з профорієнтації, а кар’єрні радники та вчителі працюють в партнерських школах впроваджуючи заходи з профорієнтації для учнів 8-9 класів.


Читайте більше у статті «УП.Життя» https://bit.ly/48cA3Fm

Пов'язані пости

Дивитися всі

Останні публікації

bottom of page