top of page
Пошук

Профільне навчання у старшій школі стартує з 2027 року, і громади Чернігівської області уже готуються

  • nsydorenko0
  • 1 день тому
  • Читати 2 хв

Профільне навчання у старшій школі стартує з 2027 року, і громади Чернігівської області уже готуються — планують співробітництво для створення академічних ліцеїв.


Козелецька та Кіптівська громади уже домовилися про заклад освіти, на базі якого буде створено академічний ліцей і до якого їздитимуть кіптівські здобувачі освіти, — Козелецький ліцей №3. Заклади освіти у Кіптівській громаді у хорошому стані, але здобувачів освіти для забезпечення профільності бракує.


Тож у Кіптях вирішили створити хорошу гімназію замість ліцею, який не зможе забезпечити дітям вибір, а охочі навчатися в академічному ліцеї — прогнозують що це близько 70 дітей — зможуть їздити у Козелець.


«Коли розробляли перспективну мапу мережі закладів освіти, Козелецький ліцей №3 визначили як заклад освіти, на базі якого може бути створений академічний ліцей. Ми дотримуємося цього підходу. Його відвідуватимуть і діти з Кіптівської громади, у нас уже є про це усна домовленість. Поки ми ще думаємо, як оформимо цю співпрацю, однак уже вирішили, що вона точно буде», — розповіла Людмила Сенченко, начальниця відділу освіти Козелецької ТГ.


Бобровицька та Новобасанська громади вже підписали меморандум про співробітництво, яке пошириться і на сферу освіти. Відстані між населеними пунктами громад невеликі, тому деякі учні й учениці з Новобасанської громади і сьогодні навчаються у закладах освіти Бобровицької громади.


«До утворення територіальних громад ми з Новобасанською громадою були одним районом, і тісні зв’язки між нами лишилися. 2027 рік не за горами, тож ми вже почали думати про спільне створення академічного ліцею у Бобровиці», — розповіла начальниця відділу освіти Бобровицької ТГ Валентина Мартишевська.


Сьогодні громади продумують деталі співробітництва, тож звернулися по консультацію до експертів DECIDE.


«Під час консультацій громади ставили практичні питання щодо співробітництва: яка форма оптимальна для освіти, як правильно укласти угоду з чітким розподілом обов’язків, ухваленням рішень і відповідальністю за результат. Також цікавилися оформленням передачі майна чи ресурсів, умовами змін та розірванням договору. Бобровицька громада вже на наступний день підписала такий договір. Кіптівська громада має чинну угоду з Козелецькою, наразі співпрацює через міжбюджетні трансферти й визначає, яку саме форму договору обрати надалі», — зазначає експертка проєкту DECIDE Олена Гуленко, яка проводила консультації в громадах.


Консультаційна підтримка громад щодо впровадження реформи триває. Якщо ваша громада також зацікавлена в консультації від експертів DECIDE — залиште заявку за посиланням: https://bit.ly/4iG9w7i. Ми зв’яжемося з вами, щоб узгодити зручний формат і час.


Більше матеріалів про реформу старшої профільної школи — на сайті https://profilna.mon.gov.ua/

Пов'язані пости

Дивитися всі

Останні публікації

bottom of page