«У всіх громад є сусіди. Але хтось зводить паркани, а хтось – мости». Як на Полтавщині громади співпрацюють
«У всіх громад є сусіди. Але хтось зводить паркани, а хтось — мости», — кажуть у Градизькій територіальній громаді на Полтавщині.
Розповідаємо, як завдяки Швейцарсько-українському проєкту DECIDE громада уклала договір про співпрацю з сусідньою Піщанською громадою та отримала мінігрант на створення студії звукозапису.
«Першу пропозицію підписати договір про співробітництво територіальних громад я озвучив телефоном. Голова Піщанської громади погодився. За місяць ми його підписали. Усе відбувалося без проблем і зайвих клопотів. Приїхали, підписали, обмінялися договорами. Вдячні Проєкту DECIDE, що стимулював нас до цього й допоміг з усіма бюрократичними процедурами», — зазначає селищний голова Градизька Мирослав Носа.
У Градизькій громаді є дитяча мистецька школа, у якій викладачі готують дітей до виступів на національному рівні. Нині в Україні та за її межами відбувається безліч дистанційних конкурсів і фестивалів, однак для участі в цих заходах необхідний якісний аудіо/відеозапис. Студії звукозапису не було ані в Градизькій, ані в сусідніх громадах. Розв’язати цю проблему вирішили через об’єднання спільних зусиль із Піщанською територіальною громадою.
«Ідея була така: укладаємо договір і надаємо можливість дітям сусідньої громади користуватися студією звукозапису, яку облаштуємо за майбутні грантові кошти. Бо є запит на якісний звукозапис в обох громад — на нашій території проживають багато юних талановитих співаків та музикантів», — розповідає Марина Ніценко, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Градизької селищної ради.
За кошти мінігранту вдалося закупити все потрібне для студії обладнання. За додаткові кошти від Градизької селищної ради в сумі 100 тисяч гривень зробили капітальний ремонт у приміщенні й купили цифрові барабани та піаніно, дві домри, гітару та баян.
Раніше за аудіозаписи потрібно було платити кошти й шукати, де це зробити. Тепер скористатися студією звукозапису можуть і юні таланти Піщанської громади.
Олександра Гулій, начальниця відділу культури та туризму виконавчого комітету Піщанської сільської ради, каже, що найважливіше в цій ініціативі — це, власне, співпраця:
«Утворюється багатогранне середовище, налагоджується обмін досвідом. Градизьк приїжджав до нас, ми — до них. Бачимо їхніх вокалістів, для наших глядачів це щось нове, можна урізноманітнити вільний час жителів громади. Це про спільну роботу, позитивний професійний результат. Для нас важливий обмін досвідом. І ми радіємо, що складається хороша комунікація між громадами».
Нагадаємо, у 2023 році за експертної підтримки Проєкту DECIDE вдалося укласти 21 договір про співробітництво між 52 територіальними громадами.
Більше про те, як вдалося налагодити співпрацю, чому громадам важливо обʼєднуватися та які на Полтавщині плани на майбутнє — читайте у тексті https://bit.ly/3XdP5ap