Децентралізоване управління освітою в умовах воєнного стану: управлінці Одещини завершили навчання
Нещодавно в Авангардівській селищній раді завершився важливий етап навчання для керівників відділів освіти Одеської області. До нього долучилися 52 громади.
Навчання відбувалося за програмою підвищення кваліфікації «Децентралізоване управління освітою в територіальних громадах в умовах правового режиму воєнного стану» в межах Швейцарсько-українського проєкту DECIDE у партнерстві з Національним агентством України з питань державної служби та Агенцією регіонального розвитку Одеської області.
Учасники змогли не тільки отримати корисні знання, але й поділитися досвідом, обговорити важливі питання та знайти нові можливості для розвитку освіти у своїх громадах.
А ще учасники семінару відвідали Прилиманський ліцей, де в межах Ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА» відремонтували шкільне укриття та створили освітній центр.
Перший етап онлайн-навчання відбувся 6-24 травня. Під час нього з топовими в Україні експертами обговорювали надважливі для сфери освіти кожної громади питання:
повноваження органів місцевого самоврядування у забезпеченні якості освіти;
співробітництво територіальних громад,
розвиток інструментів взаємодії школа-влада-громада, зокрема створення піклувальних рад, запровадження громадського бюджету;
бюджетний процес та організація закупівель;
трудові відносини у період дії воєнного стану;
цифровізація управління освітою;
стратегія розвитку освіти в області, громадах та закладах освіти;
реформа профільної середньої освіти;
реформа шкільного харчування.
Наші учасники розробили та презентували детальні освітні профілі своїх громад.
Крім того, у навчанні брали участь і голови громад та керівники спецкомісії місцевих рад за короткостроковими програмами підвищення кваліфікації. Долучились лідери понад 50 громад області!
Завершальним етапом навчання стала участь у громадських обговореннях реформи профільної середньої освіти за участю представників МОН, ОВА та обласної ради.
«Вдячна організаторам та спікерам за можливість підвищення кваліфікації, отримання відповідей на багато практичних питань, правильність реалізації та виконання норм законодавства на практиці».
«Навчання сподобалось. Цікаво, конкретно, по суті. Хотів би отримати більше інформації щодо реформи старшої школи»
Ми також дякуємо усім за активність, мотивацію до розвитку освіти та конструктивний діалог!
Усі учасники, які успішно завершили навчання, отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.