top of page

В Україні запрацювала платформа тимчасово окупованих та деокупованих громад

В Україні запрацювала платформа тимчасово окупованих та деокупованих громад, створена у співпраці з Всеукраїнською Асоціацією об’єднаних територіальних громад та за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE.


Презентація платформи відбулася вчора на Форумі відновлення тимчасово окупованих та деокупованих громад.



«Створена за підтримки Швейцарії платформа має на меті об’єднати громади, які постраждали від військової агресії. Через платформу громади матимуть можливість долучитися до захисту своїх інтересів і висловити свої потреби щодо відновлення, реконструкції, економічної підтримки, освітніх, медичних послуг та інші. Ми раді, що змогли долучитися до цього важливого проєкту», ー зазначила Сімон Троллер, заступниця директора програм розвитку Посольства Швейцарії в Україні.


Платформа тимчасово окупованих та деокупованих громад функціонуватиме, як постійно діючий консультативно-дорадчий орган Всеукраїнської Асоціації ОТГ. Очільником платформи стала Наталія Петренко, голова Шульгинської громади Луганської області.


«Вірю, що ця платформа має стати дієвим діалоговим майданчиком як з органами влади, так і для громад. Платформа сприятиме створенню сприятливого нормативно-правового середовища для окупованих та деокупованих громад, адвокатуватиме інтереси громад на всіх рівнях влади, а також допомагатиме налагоджувати партнерство з муніципалітетами за кордоном та всередині країни, сприятиме залученню коштів зі структурних фондів ЄС, міжнародних фінансових організацій, проєктів та програм для відновлення та вирішуватиме всі нагальні питання громад. Особлива увага буде приділена відновленню освіти на деокупованих територіях. Сьогодні освітня послуга, так само як і медична, є важливою запорукою повернення українців назад додому», – зазначила Валентина Полторак, менеджерка проєкту DECIDE.


Голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ Олександр Корінний зазначив, що платформа допоможе вирішити складні завдання: «Наш пріоритет – допомога людям, громадам, які постраждали від війни. Але також ми не маємо втрачати контакт з людьми у громадах, які знаходяться в окупації, ми повинні постійно нагадувати про них усьому світу. Завдяки нашим міжнародним партнерам нам вдається це робити».


Для громад членів платформи «Тимчасово окупованих та деокупованих громад» буде забезпечено широка експертна підтримка у питаннях відбудови, юридичного супроводу їх діяльності, розбудови міжмуніципальної співпраці як всередині України, так із муніципалітетами за кордоном, підтримка розвитку кадрового потенціалу та залучення коштів з фондів європейського союзу, міжнародних фінансових організацій та інших гуманітарних донорських організацій.


Ця важлива платформа має на меті об’єднати громади для адвокації їх інтересів на всіх рівнях.

Форум відновлення зібрав заступників міністрів, народних депутатів, представників територіальних громад, міжнародних партнерів та експертів з питань відбудови.


Учасники обговорили:

– необхідність координації політики деокупації, реінтеграції та відновлення;– посилення спроможності місцевої влади;

– відновлення людського капіталу, зокрема через освіту;

– консолідацію постраждалих громад;– досвід деокупованих громад щодо їх відновлення та подальшої реінтеграції мешканців.



Омбудсман України Дмитро Лубінець підкреслив необхідність окреслити ефективні механізми щодо політики деокупації, реінтеграції та подальшого відновлення з урахуванням як державних пріоритетів, так і специфіки окремих регіонів і громад.Він також наголосив на пошуку інструментів репарації.


«Вже сьогодні маємо знаходити механізми для використання заморожених активів Російської Федерації для відновлення України. Країна-агресор вже має платити за руйнації та збройний напад на територію незалежної держави, як фінансово, так і юридично», – підсумував Дмитро Лубінець.

Останні публікації

bottom of page