Рефреш-тренінг для майстер-тренерів та координаторів пілотних регіонів проекту DOCCU

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki


Рефреш-тренінг для регіональних координаторів та майстер-тренерів компонентів «Учителі» та «Керівники шкіл» 8 пілотних регіонів проекту DOCCU проведено з метою обміну досвідом щодо подальшого впровадження проекту, упорядкування уніфікованих програм, формування команди тренерів для роботи у 2019-2022 роках.

 

Учасники тренінгу продемонстрували заняття з використанням ресурсів з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/OПЛ): посібників Ради Європи з серії «Живемо в демократії» авторства Рольфа Голлоба й ін. та освітньої міжнародної онлайн-платформи https://www.living-democracy.com.ua. В інтерактивній формі розглянули концептуальну модель компетентностей Ради Європи, 9 ключових понять як основи навчання ОДГ/ОПЛ, працювали над уніфікованими програмами та їх впровадженням в систему підвищення кваліфікації, обговорили актуальні питання навчання дорослих.

 

Навчання проходило активно, позитивно, динамічно, натхненно та професійно. Учасники ділились досвідом формування громадянських компетентностей: «ОДГ/ОПЛ змінює наше життя сьогодні, змінює наше майбутнє, впливає на переосмислення минулого». «Навчаємо та навчаємось «про», «через», «для» демократії і прав людини». «Ще й досі в школах школярі як і раніше повинні вчити великі обсяги інформації, але сьогодні їх треба вчити компетентностям, трекам, за якими дитина зможе здобувати знання сама. Сучасні навчальні заклади, які взяли курс на сучасну освіту, нову українську школу не змушують нічого вчити, вони стимулюють дискусії, використовують ігри, інтерактивні вправи, онлайн-освіту, діти готують доповіді, презентації, проекти».

Бажаємо учасникам плідної праці у впровадженні ОДГ/OПЛ!

FacebookTwitterGoogleVkontaktePinterestOdnoklassniki