Том VІ з ОДГ/ОПЛ Навчання демократії

6332 ID 6993 Couv EDCHRE Volume VI.indd

Посібник Ради Європи із серії «Живемо в демократії» Том VІ: «Навчання демократії. Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини».

Цей посібник для вчителів вміщує підбірку вправ та навчальних ігор з освіти для демократичного громадянства (ОДГ) та освіти з прав людини (ОПЛ), які можуть бути використані у школах під час викладання навчальних предметів, проведення виховних заходів та у позакласній і позашкільній роботі з учнями. Вправи та навчальні ігри, що представлені у збірнику, сприяють створенню умов для активної роботи учнів, а також пропонують приклади та підходи до розуміння загальних принципів демократії та прав людини. Більшість вправ можуть бути адаптовані для різних вікових груп учнів, відповідно й рівень обговорень буде відрізнятися.

Широке коло підходів відображає той факт, що свій внесок у цю книгу зробили автори з усіх частин Європи. Вони звернулися до різних джерел і традицій викладання і навчання та відібрали ті заняття, які їм знайомі з практичного досвіду та були апробовані в класі. Разом з тим, існує загальне розуміння ОДГ/ОПЛ, яке відображене у кожній частині цієї книги і на яке є посилання в описі кожного практичного заняття. Цей посібник пропонує користувачам можливість обрати та випробувати різні традиції та підходи до освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини.

Матеріали розміщені у відкритому доступі для всіх освітян та громадян на освітній онлайн-платформі «Живемо в демократії» https://www.living-democracy.com.ua.

Скачати в PDF форматі:

Українська / Русский / English

Автори та загальна редакція: Рольф Голлоб, Петер Крапф

Загальна редакція української версії: Н. Г. Протасова, доктор педагогічних наук, професор

Координація випуску, адаптація та редагування української версії здійснені в рамках швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Видання підготовлено за підтримки Цюрихського педагогічного університету (ЦПУ), Інституту міжнародних освітніх проектів (www.phzh.ch/ipe).

Видання опубліковано за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва / SDC в рамках реалізації швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU».

Переглянути більше новин